Zmiana – od czego zacząć?

Coaching-Sessions      W obecnych czasach rozwód to – niestety – dość częste zjawisko. Po nim – jeśli jesteś  już gotowa czy gotowy na nowy związek – poszukujesz sposobów na szczęśliwą, lepszą jakościowo relację, znów chcesz żyć w udanym związku z kimś bliskim. Szukasz rozmaitych sposobów, by kogoś poznać, w serwisie randkowym, szukasz rady u przyjaciół czy znajomych, informacji w internecie i na blogach typu „Jak znów być szczęśliwym po rozwodzie nawiązując nową, wartościową relację?”

         Niektórzy próbują astrologii, numerologii, idą czasem do wróżki. Po kolejnej próbie znów stwierdzają – to nie działa i nie pomaga, a przepowiednie jakoś się nie sprawdzają. Ich frustracja rośnie i tracą wiarę w lepsze jutro… w spełnienie swoich marzeń o ponownym szczęśliwym życiu u boku ukochanej osoby! Jednak – pomimo tych wyzwań – znajdują się też tacy, którzy w obliczu podobnej i wydawałoby się beznadziejnej sytuacji, potrafią odnaleźć drogę do nowego, szczęśliwego związku.                              

          Na przykład Magda34-letnia mieszkająca w Trójmieście rozwódka, samotnie wychowująca syna. W niedługi czas po rozwodzie, który początkowo zwalił ją z nóg, postanowiła zacząć wszystko od nowa, spróbować zawalczyć o swoją przyszłość. Próbowała wszystkiego, co robi osoba poszukująca, nowego szczęśliwego związku. Były to krótkie mniej lub bardziej romantyczne przygody. Wspomniane serwisy randkowe, ustawki na „randki w ciemno” aranżowane przez znajomych. Szczęście w postaci udanej relacji wciąż nie nadchodziło. Jej życie pozostawało bez zmiany, a frustracja rosła. Po pewnym czasie coś się jednak zmieniłoMagda - zamiast rozglądać się dokoła – zupełnie gdzie indziej postanowiła poszukać potencjału do zmiany swojej sytuacji. Niespodziewanie odkryła miejsce, w którym wcześniej trzeba było szukać szczęścia. Niedługo potem poznała Piotra, z którym się teraz spotyka, a który potrafi sprawić, że i Magda i jej syn dobrze się w jego towarzystwie czują. W trójkę – na spacerze – wyglądają właściwie jak rodzina. Magda znów jest, a co ważniejsze, czuje się piękniejsza i kochana. O ślubie jeszcze nikt nic nie mówi, ale gdyby zostało nawet tak jak jest to, cytując Magdę: „jest cudownie”.    

   O ile historia Magdy wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo w końcu optymistyczna i ma ona rzeczywiste powody do radości, to co się jej przytrafiło nie jest wynikiem ani przypadku ani działania żadnych sekretnych sztuczekStrategia, której użyła Magda może być zastosowana przez każdego kto chce i marzy o nowym szczęśliwym związku, kto chce udanej relacji z kimś bliskim, chce odzyskać miłość i naprawić swoje życie osobiste.   

Pracowałem już z osobami jak Magda, których związki tak jak ten jej się załamały, a życie osobiste znalazło się na zakręcie i byłem świadkiem także takich jak te, opisane niżej wspaniałych osiągnięć – nie zawsze dotyczących życia osobistego w sposób bezpośredni, ale także jego innych obszarów:

  • Opisywana wcześniej Magda być może (jeszcze jest trochę ostrożna, stąd użycie tego zastrzeżenia: „być może”) znalazła nową miłość, bogatą duchowo nową relację z kimś, na kim jej zależy i komu zależy na niej i na jej synu. Magda nauczona więc doświadczeniem mówi, że nie wie jeszcze czy to jest miłość przez duże M, ale ma już to, na czym jej zależało: bliskość drugiej osoby, szacunek, poczucie bycia podziwianą.
  • Jeden z moich klientów musiał, a inny sam chciał odejść z pracy w wielkiej korporacji, założył potem własną firmę, pracuje mniej, zarabia więcej i robi to, co kocha! A jego żona, syn i córka oraz pozostała rodzina – wszyscy odetchnęli z ulgą, widząc jak dotychczasowy stres rozpłynął się jak poranna mgła.
  • Ktoś niezbyt zamożny znalazł sposób na pozyskanie funduszy na pomysł swojego życia i właśnie zamienia swoje marzenia w wynalazek życia, który – z tego, co wiem już o tej osobie – wyniesie go na szczyt.

Te 3 inspirujące osoby łączy jeden prosty schemat: najpierw czegoś w ich życiu zabrakło, potem doszli do wniosku, że CHCĄ ten stan zmienić, CHCĄ MIEĆ TO COŚ, CZEGO IM BRAKUJE i wszyscy PODJĘLI kroki zmierzające ku tej ZMIANIE.      

Jeśli Ty także coraz częściej myślisz o zmianie to właściwie to jest już Twój pierwszy krok, by ją w swoje życie wprowadzić.

Jaki więc będzie Twój kolejny krok?

Czy jesteś gotowy na nową jakość swojego życia?

Inne wpisy:

Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie

Zamknij