Najtrudniejszy pierwszy jest krok – prawda czy fałsz?

  2014-09-02     

             Najtrudniejszy pierwszy jest krok – prawda czy fałsz?  

          Mądrość ludowa, a także słowa piosenki mówią, że to prawda. A co podpowiada Ci Twoje doświadczenie? Co mówią Ci Twoje dotychczasowe działania w różnych dziedzinach Twojego życia? Czy trudne jest tak naprawdę zrobienie czy postawienie tego kroku (słyszę już jak mówisz w myśli: NIE)? Czy może trudna jest sama decyzja o jego podjęciu? Ano właśnie – decyzja, a jej wykonanie to dwie różne rzeczy. Ktoś mówi „Dobra. Zrobię to” (decyzja) i na tym poprzestaje (brak wykonania). Czego zabrakło? Nie zawsze odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna, jednak często to czego zabrakło to DETERMINACJA.

        A co by było gdybyś tak do tej decyzji dobrze się przygotował? Zebrał potrzebne informacje, dał sobie trochę czasu na ich analizę, na myślenie. I dopiero potem – zaopatrzony w większość (zauważ, że nie mówię w całość) – potrzebnych informacji podjął tę decyzję i stosowne do niej działania. Zaczynając oczywiście od tego pierwszego kroku. W takim razie może on wcale nie jest najtrudniejszy, tylko NAJWAŻNIEJSZY?! Bo oznacza, że zwiększył się Twój poziom determinacji, czyli masz odwagę i ochotę na wprowadzenie zmiany, a nawet zmian, które odmienią Twoje życie. NAJWAŻNIEJSZY, bo zaczyna się coś nowego, ekscytującego, WAŻNEGO. 

    Mówienie, że pierwszy krok jest najtrudniejszy to tak napradę „karmienie” naszego umysłu defetyzmem.  Twój mózg zamiast skupić się na wadze tego pierwszego kroku dostaje informację, że „będzie trudno, będzie ciężko”. Co wtedy może się zdarzyć? Nic, Nic, to znaczy, że nic nie zrobisz bo może być trudno i ciężko. Czy wyrażasz na to zgodę, by tego typu PRZEKONANIE OGRANICZAŁO Twój rozwój? Po prostu zrób ten najważniejszy krok, a nie myśl o tym czy jest on trudny czy łatwy. Działaj!

 

 

Inne wpisy:

Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie

Zamknij