= B jak BOHEMA =

ALFABET coachingu lekko prowokacyjnego i kontrowersyjnego

O co chodzi? O alfabet w którym jedna litera = > jedno pojęcie teoretyczne i = > związana z nim jedna rada.

Warunek jest tylko jeden – nie szkodzimy innym, ani sobie!

dzisiaj ===> = B jak BOHEMA = ===>

alfabet B 4 BOHEMA 1

Życie codzienne i otaczający nas świat są pełne konwenansów, zasad i przepisów. To dobrze jeśli PORZĄDKUJĄ ŚWIAT i środowisko w którym funkcjonujemy z innymi. Jak mówią narody mieszkające na zachód od Odry – Ordnung muss sein! Naturlich!

NIEDOBRZE JEST jednak WTEDY gdy wszystkie te (częściowo jednak TYLKO UMOWNE, a nie koniecznie formalne) zasady OGRANICZAJĄ NASZĄ WOLNOŚĆ i to z wolnością WYBORU NA CZELE!

Trzeba od czasu do czasu pójść w DZIKOŚĆ (SERCA i nie TYLKO), SKIEROWAĆ na siebie wszystkie REFLEKTORY i WYJŚĆ PRZED SZEREG, WYJŚĆ z CIENIA. Poczuć, że sami siedzimy za sterami naszego życia.

Jak to zrobić? Coaching jest tu właściwą – choć CHCĘ i MUSZĘ BYĆ UCZCIWY nie jedyną – odpowiedzią.

I choć każdy z nas szuka własnej recepty, z pewnością pierwszym krokiem mogłoby być ustalenie swoich przekonań ograniczających. Gdzieś za nimi czai się niejeden hamulec naszych naturalnych działań i zachowań. A kolejny krok to podjęcie takich działań, by te ograniczenia zlikwidować. Wiem już, że to możliwe (mój własny przykład i przykłady innych osób, z którymi dużo o tym rozmawiam).

A Ty znów pytasz – ale jak?

Hmmm…odpowiem Ci pytaniem na pytanie: Czy kiedy idziesz do restauracji i zjadasz tam świetny posiłek, to zaraz biegniesz do kuchni i prosisz o przepis? Bo sam w domu, ugotujesz tak samo świetne dania? Powiem Ci szczerze – raczej nie! Ten szef kuchni, który właśnie dla Ciebie gotował ma wiele lat doświadczeń za sobą i „papiery” na to swoje gotowanie. Sam nie odtworzysz jego warsztatu i tajemnic smaku.

A więc „wiedzieć jak” to zupełnie, co innego niż „zrobić jak…”

Podsumowując:
1) RUTYNA ZABIJA
2) BOHEMA dodaje życiu KOLORU
3) CHCESZ DOBRZE ZJEŚĆ? Idź do DOBREJ RESTAURACJI
4) CHCESZ wieść pełne radości i satysfakcji życie? Poszukaj DOBREGO COACHA
5) To nie muszę być ja Emotikon smile - ja tutaj tylko piszę po to by Ci przypomnieć o tym, że MASZ WOLNY WYBÓR co do WSZYSTKICH aspektów Twojego życia. W tym także, co do wyboru coacha!

Jeśli na przykład za 5 lat chcesz być w tym samym miejscu co dziś to także Twój wybór i niech inni go szanują! Tylko czy Ty sam będziesz z tego zadowolony? Sprawdź za pięć lat!

A może nie czekaj tylko jednak zadzwoń już dziś? Do kogo?
My zawsze możemy pogadać, bez zobowiązań – mogę Ci na przykład polecić kogoś dobrego!

A Ty? Bądź jak BOHEMA – czasami zerwij SWOJE WŁASNE KONWENANSE!

ak

PS Proszę, jak zawsze. W drodze po swoje marzenia starajmy się nie szkodzić innym, ani samym sobie!

Inne wpisy:

Korzystając ze strony akceptujesz pliki cookie

Zamknij